Doğal & Taze

Tereyağı tadı ile Türk ve dünya mutfağının en sevilen lezzetlerindendir. Son yıllarda organik olması koşulu ile diyet listelerinde bile yerini alan tereyağı yemeklere verdiği eşsiz lezzet ile neredeyse her alanda kullanılmaktadır. Hamur işlerinden, çorbalara, tatlılardan, et yemeklerine kadar birçok farklı yemek türünde yaygın olarak tereyağı bulunur. Ancak tereyağının kaliteli ve organik olması; hem tadı hem de sağlık için büyük önem taşımaktadır. Bu farkların anlaşılması ise tereyağı seçiminde büyük kolaylık sağlamaktadır.
 
İyi Tereyağının Görüntüsü Nasıldır?
 
Türkiye’nin birçok bölgesinde çok kaliteli tereyağları üretilmektedir. Özellikle Karadeniz bölgesinde yapılan tereyağlarının ünü büyün ülkeye yayılmış durumdadır. Ancak şehir insanı gereksinimlerini süper marketler aracılığı ile karşılamakta olduğundan doğal ve iyi tereyağına erişimi de neredeyse imkânsız hale gelmiştir. Evde tereyağ yapabilirsiniz
 
Satın alınan tereyağının ise iyi veya kötü olup olmadığını anlamak da yine bu nedenle zorlaşmaktadır. Ancak kaliteli tereyağı yalnızca rengiyle bile farkını belli eder. İyi ve gerçek bir tereyağının rengi sanılanın aksine çok sarı değildir. Işık tutulduğunda beyaza dönen yağ organik ve kalitelidir. Fazlaca sarartılmış tereyağları içinde katkı maddesi oranı oldukça yoğundur.

 

Online Alışveriş